Jag skriver för jämnan, tecknar lite, fotograferar mycket, cyklar/turfar gärna och ofta och länge, kladdar och leker med stengodslera, dansar ibland, umgås med familj och vänner, går på bio där jag tycker en film gör sig bäst, går på teater, jobbade till 2017 och är nu hundra procent ”ledig”, tycker om att luncha på stan.
Ha ha snacka om onödiga prylar…vad de hittar på…
Ha en härlig helg därborta vid kusten,
kram Anne-Lee
Jajamensan! En mycket nödvändig pryl! Nej, nej, jag hoppar över. Och förresten tror jag inte alls att den inte lämnar skalbitar efters ig! Och jag använder aldrig ägg, så jag behöver ingen. Och gubben får knäcka sina själv till påsk!
Hulda
Jag lär klara mig livet ut utan en sådan.
Ha en trevlig kväll!
Kram
Det finns många ”nödvändiga” saker som dom vill att vi ska köpa.
Har jag klarat mig så här länge utan denna ”nödvändiga” sak så klarar jag nog några år till skulle jag tro.
Kram Ingrid
Anne Lee, vi har soligt vid kusten, underbart. Hade bra i inlandet!
hulda, använder du aldrig ägg? 🙂 Jag äter ibland flera om dagen!
Gunilla, jag håller med!
Ingrid, ja man undrar hur mycket folk tjänar på att framställa onödiga prylar?
Anmaja
Skrattar… blir alltid lika imponerad över hur de lyckas få till en mustig problembeskrivning. Visste inte att jag hade så många problem med äggknäckningen, nu mååååste jag ju bara ha en äggknäckare!
Ha en riktigt bra helg
Kramar H
Tankemosaik, jag tycker du ska skaffa en sån däringa grej! 😉
Anna